•   1  20  20  20  2  021 

فعالیت‌های آموزشی

دکتر امیراروین سازگار از سال ۱۳۷۹، به عنوان معلم جراحی در قدیمی ترین دانشگاه کشور «دانشگاه علوم پزشکی تهران» مشغول به تدریس شده اند. افتخار معلمی در طب وظیفه ایست که ایشان به عنوان اصلی ترین مسئولیت خود در نظر گرفته وبا تمام وجود به آن می پردازد .

در آغازین سالهای تدریس جراحی، ایشان به عنوان استادیار در رشته گوش و حلق و بینی در تمامی زیرشاخه های جراحی سروگردن به آموزش دستیارانی که خود از با استعدادترین و بهترین اطبای این مرز و بوم به حساب می ایند، مشغول بوده اند. معلمی، آن هم در رشته ای که کاهنده درد و الام هم نوعان می باشد نعمتی است که وقتی خداوند تو را لایق آن دانست باید تمامی لحظات زندگیت را معطوف به آن کنی. در این دوره علاوه بر انجام بسیاری از جراحی های پیچیده در رشته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن، تجربیات فراوانی را بدست آورد تا با ارتقاء علمی به مرتبه دانشیاری، گرایش اصلی جراحی خود یعنی جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت را به عنوان اصلی ترین زمینه فعالیت حرفه ای خود انتخاب نماید.

همراهی با گروه آموزشی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن دانشگاه علوم پزشکی تهران آن هم در کنار همکارانی که هر کدام در زمینه کاری خود استاد و مرجعی برای جراحان دیگر باشند از افتخارات ایشان می باشد  یادگرفتن از مجموعه علمی دانشگاه همواره ارزشی بس والاتر از آموزشی بود که ایشان زندگی خود را وقف آن کرده اند.

علاوه بر تدریس در رشته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن به دستیاران مربوطه، ایشان  در تربیت اطبا عمومی در دانشگاه مشغول بوده اند. این آموزش بر خلاف آموزش به دستیاران که عمدتا آموزش های عملی است،  مشتمل بر آموزش های درمانگاهی و نظری می باشد. دکتر سازگار به عنوان استاد راهنما یا استاد مشاور، تزها و پایان نامه های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی متعددی را به پایان رسانده اند که در جهت علم افزایی جهانی ، حاصلشان در مجلات معتبر علمی و کنگره های داخلی و بین المللی ارائه گردیده است. ( نمونه‌ای از پایان نامه‌ها )